+90 262 502 14 51
Işık Alaşımlı Çelik – Taşlanmış Mil

İmalat Çeliği

İmalat Çeliği

İmalat Çeliği veya piyasada kullanılan diğer isimleri olan Karbon Çeliği ve Yapı Çeliği ürünlerin genel adı olarak nitelendirilebilirler.

İsimden anlaşılacağı gibi imalat ve yapı sektörlerinde yoğun bir kullanıma sahip olan bir çelik türüdür. Tersaneler, Fabrikalar, Çok katlı çelik yapılar, otomotiv, zırhlı araçlar, savunma sanayi gibi endüstrinin hemen hemen her alanında kullanım imkanı bulunan imalat çelikleri ülkemizde de Dünya ‘ da olduğu gibi yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Karbon eşdeğeri %0,30 un üzerinde olan imalat çelikleri ısıl işlem prosesi ile mekanik özellikleri ıslah edilebilir bir çelik türüdür. (bkz. Islah Çelikleri)

İmalat Çeliklerinin mekanik özelliklerini karbon ve karbon eşdeğerleri belirler. Genelde karbon ve karbon eşdeğeri %0,60’ın altında olan çeliklerdir. İmalat Çelikleri üretim yöntemlerine göre kabuk soyulmuş, sıcak dövülmüş, sıcak haddelenmiş, ve soğuk çekilmiş olarak piyasada bulunabilir. Firmamızda 1030 , 1040 , ve 1050 imalat çelikleri ‘nin yanı sıra, ST50 , ST52-3 , C35 , C45 , ST60 , ST70 kalite imalat çelikleri de bulabilirsiniz.

Firmamız, İmalat Çeliği ürünleri için stok tutmakta ve geniş bir ürün çeşitliliğine sahip bulunmaktadır. Ayrıca talepleriniz doğrultusunda üretim imkanlarını öğrenmek isterseniz de bizimle irtibat kurmanızdan memnuniyet duyarız.

Başlıca karşımıza çıkan imalat çeliği kaliteleri; SAE 1030 , SAE 1040 , SAE 1050 , ST50 , ST52-3 , St60 , ST70 , C35 , C45 şeklinde devam etmektedir.

Firmamızdan alacağınız ürünleri Elmas uçlu CNC dairesel testerelerimiz ile 150mm Çapa kadar hassas ölçülerde kesebiliyoruz. Ayrıca şerit testerelerimiz ile 550mm çapa kadar kesim hizmetimiz bulunmaktadır. Elmas uçlu CNC dairesel testereler ile kesim hızı şerit testereler ile kıyaslanamayacak kadar artmaktadır. 3 Adet Elmas uçlu CNC dairesel testeremiz sayesinde, kesimli siparişleriniz son derece hızlı bir şekilde hazırlanır ve tarafınıza teslim edilir. Üstelik bu hizmetten sadece firmamızdan aldığınız ürünler için değil, kendi temin ettiğiniz ürünler içinde Fason kesim hizmeti alarak faydalanabilirsiniz.

Ayrıca kendi tesislerimizde taşlanmış çelik mil üretimi ve yine kendi tesislerimizde pah kırma işlemleri de tarafımızdan yapılmaktadır.

İmalat Çelikleri hakkında en doğru bilgilere sahip olmak için
0 (850) 259 69 09 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

IŞIK ALAŞIMLI ÇELİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

5.414 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Hemen Ara
Navigasyon