+90 262 502 14 51
Işık Alaşımlı Çelik – Taşlanmış Mil

Otomat Çeliği

Otomat Çeliği

Otomat Çeliği : Kimyasal bileşenleri ile kolay ve hızlı işlenebilen bir çelik türüdür. Genelde soğuk çelikmiş olarak kullanılır. Otomat Çelikleri ‘nin ıslah edilebilen kaliteleri de vardır.

Otomat çelikleri için başlıca kaliteler; 11SMN30 (SAE1213), 11SMNPB30 (SAE12L13), 11SMN37 (SAE1215), 11SMNPB37 (SAE12L14), 45S20, 45S20PB şeklinde sıralanabilir.

Otomat Çelikleri ‘ne işlenmesi sırasında yüksek kesme hızları uygulanabilmelidir. Bu durum, işlem süresini kısaltmakta ve seri üretimlerde üretim sürecinin hızlanmasına katkı sağlamaktadır. Otomat Çelikleri , işlendiği makina takımları için daha az aşındırıcı özellikte olduğu için, kullanım ömrünü arttırmaktadır. Böylece, takım maliyeti düşer, takımın değiştirilmesi ve tekrar ayarlaması için sarf edilecek süre kısalır. Birim maliyet miktarı önemli oranda düşürülmüş olur. Otomat çelikleri ‘nin yüzeyinin pürüzlülüğünün sağlanmasıyla, daha sonra yapabilecek olan taşlama ve benzeri işlemler azalır ve parçalarda yüzey kalitesi arttırılmış olur. Gerekli hassasiyet ve seri imalatta parçalarda daha dar toleranslarla çalışılabileceği için değişebilirlilik düzeyi iyileşir.

Otomat çelikleri işlenirken, daha az kesme kuvveti kullanılması ile birlikte, daha az enerji gereksinimi olur. imalat sektöründe ki en önemli giderler arasında yer alan “Enerji” maliyetlerini de önemli oranda düşürür.

Otomat Çeliği ürünleri yüksek oranda Kükürt (S) ve Mangan (Mn) içeren alaşımsız çeliklerdir. Mangan ve Kükürt’ün oluşturduğu Mangan-Sülfür (MnS) sayesinde uygun malzemelerdeki kısa kırılgan talaş nedeniyle, sürekli talaş akışı yok olur. Depolama ve güvenlik ihtiyacı azalır ve bu konuda maliyetler hafifler. Bununla birlikte ürünlerin üretim aşamasında süre tasarrufu sağlayacağı için seri üretim için uygun çeliklerdir.

Firmamız satışını yaptığı her üründe olduğu gibi Otomat Çeliği ürünlerinin de CNC dairesel elmas uçlu testere ile hassas ölçülerde kesimini yapmaktadır. Firmamızdan satın alacağınız ürünleri ya da “Fason” olarak kendi ürünlerinizi CNC dairesel elmas testere ile kestirmek hem zamandan, hem de fireden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. CNC kesim ile ilgili de bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

Otomat Çeliği hakkında en doğru bilgilere sahip olmak için
0 (850) 259 69 09 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

IŞIK ALAŞIMLI ÇELİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

 

3.770 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hemen Ara
Navigasyon