+90 262 502 14 51
Işık Alaşımlı Çelik – Taşlanmış Mil

Yay Çeliği

Yay Çeliği

Yay Çeliği yük altında elastik değişikliğe uğrayıp, yükün kaldırılması ile eski haline dönen çeliklerdir. Esnek ve kırılmaya karşı son derece dayanıklı olan Yay çeliği, Bu özelliklerinden ötürü özellikle hareketli aksamlar için tercih sebebi olmaktadır. Yay çeliklerini de, ıslah çelikleri gibi mekanik özelliklerini ısıl işlem ile ıslah etmek mümkündür. Yay Çelikleri, helise yay ve bilumum yay imalatlarında kullanılabildiği gibi ayrıca yaylanması istenilen parça ve millerde kullanılabilir.

Kullanım alanları sebebiyle adından da anlaşılabileceği üzere bu tür çeliklerde önemli olan esneklik ve dayanıklılıktır. Yay çelikleri son derece esnek ve bir o kadar da dayanımı yüksek ürünler olduğu için, Başta otomotiv sektörü olmakla birlikte, Makine takım imalatı, Silah ve savunma sanayi, Endüstriyel ev aletleri, Tekstil makineleri imalatı, Matbaa makinaları,  Elektrik ve elektronik imalatı, Metal el aletleri imalatı,  Asansör bağlantı parçaları vb. daha pek çok sektör ve alanda kullanılmaktadır. 

Yay çelikleri yaprak yay, büyük çekme ve basma yayları, plaka yaylar ve tabak yaylar olarak genellikle karşımıza çıkmaktadır. yay çeliğinin içerik olarak değişkenlik göstermezi aynı zamanda yay çeliği fiyatları üzerinde de önemli bir etmen oluşturmaktadır. Bu sebeple doğru ve güncel fiyatları öğrenmek için lütfen iletişim numaralarımız üzerinden bizimle irtibata geçiniz.

Yay çeliklerinde başlıca kullanılan kaliteler 56Si7 (SAE9255), 67SiCr5 (SAE9254), 60SiMn5, 50CrV4 olarak sıralanabilir.

 

Yay Çelikleri hakkında en doğru bilgilere sahip olmak için
0 (850) 259 69 09 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

IŞIK ALAŞIMLI ÇELİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

4.274 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Hemen Ara
Navigasyon