+90 262 502 14 51

Sosyal Medyada Biz}

Otomat Çelikleri

Otomat Çelikleri

Otomat çelikleri: Kimyasal bileşenleri ile kolay ve hızlı işlenebilen çeliklerdir. Genelde soğuk çelikmiş olarak kullanılır. Otomat çeliklerinin ıslah edilebilen kaliteleri de vardır.

Başlıca Otomat çeliği kaliteleri; 11SMN30 (SAE1213), 11SMNPB30 (SAE12L13), 11SMN37 (SAE1215), 11SMNPB37 (SAE12L14), 45S20, 45S20PB şeklinde sıralanabilir.

Otomat çeliklerinin işlenmesi sırasında yüksek kesme hızları uygulanabilmelidir. Bu durum, işlem süresini kısaltmakta ve seri üretimlerde üretim sürecinin hızlanmasına katkı sağlamaktadır. tanımlanır.

Otomat çelikleri, işlendiği makina takımları için daha az aşındırıcı özellikte olduğu için, kullanım ömrünü arttırmaktadır. Böylece, takım maliyeti düşer, takımın değiştirilmesi ve tekrar ayarlaması için sarf edilecek süre kısalır.

Otomat çeliklerinin Yüzeyinin pürüzlülüğünün sağlanmasıyla, daha sonraki taşlama ve benzeri işlemler azalır ve parçalarda yüzey kalitesi arttırılmış olur.

Gerekli hassasiyet ve seri imalatta parçalarda değişebilirlik, daha dar toleranslarla çalışılabileceği için iyileşir.

Otomat çelikleri işlenirken, daha az kesme kuvveti kullanılması ile birlikte, daha az enerji gereksinimi olur. Enerji maliyetlerini düşürür.

Otomat çeliklerine uygun malzemelerdeki kısa kırılgan talaş nedeniyle, sürekli talaş akışı yok olur. Depolama ve güvenlik ihtiyacı azalır ve bu konuda maliyetler hafifler.

2.856 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hemen Ara
Navigasyon